Šakalík

Proč se bojím řídit

Úterý v 14:00
Já vlastně nevím. Vždycky jsem si myslela, že čím déle budu jezdit, tím to bude lepší, ale ono se to zhoršuje.

Proč chci někdy být tatínek

Pondělí v 13:25
Protože mě dostihla nemoc, vykašlala jsem se na zahradu, prádlo a nadobí a dumám, co vlastně celé dny dělám, že je pořád co dělat a na sebe nemám vůbec čas.

Šakalíčku,

29. června 2018 v 13:47
být tebou tak si užívám tento už batolecí věk. Ty to ještě nedokážeš řádně ocenit, ale až budeš starší a budeš chodit do práce, ještě si rád odpoledne po obědě zdřímneš. Ještě rád budeš dělat blbinky (ale už ne s mamkou), aby ses odreagoval od stresu. Budeš si říkat: "Co bych dal za odpolední procházku na čerstvém vzduchu." A kdyby sis na tohle období v dospělosti pamatoval, jistě bys na něj vzpomínal s láskou.

Maminka se už taky vyplakala podle Estivillovy metody

8. května 2018 v 23:24
A teď vám povím celou pravdu, co jsem provedla. Možná si někdo řekne, že jsem blbá, někdo jiný, že jsem praštěná, někdo další mě třeba odsoudí. Napsat to však musím, protože jednak doufám, že moje zkušenost někomu pomůže v období velkých pochybností a jednak to ze sebe musím dostat.

Už 14 dnů jsem se kvalitně nevyspala

29. dubna 2018 v 8:39
Šakalík nám přestal spát v postýlce. A já jsem z toho pomalu asi nešťastná nebo zmatená nebo nevím co. Ale musím se z toho vypsat nebo mi z toho praskne hlava nebo močový měchýř nebo brzo porodím křečka.

Dva tatínci

6. dubna 2018 v 8:49
S Šakalíčkem si povídám každý den celý den. Říkám mu, co budeme dělat nebo co děláme, která věc je co, jak se čemu říká, na co se to používá. Také si zpíváme. A recituju mu. Nejraději má Svatební košili od Erbena. Taky mu říkám různé blbosti a šišlám na něj, no ale to se snažím dělat, co nejméně. Jednak se manžel bojí, že mi to zůstane a jednak bych chtěla, aby mluvil normálně a ne šišlal, protože na něj šišlám.

Rodičovská dovolená je pro mě opravdu dovolená

23. ledna 2018 v 10:14
Ano, je to tak. Vím, že se dost maminek vždycky naštve, když jim někde vmete do tváře: "Vždyť máš přece dovolenou, to musí být super být doma." Protože péče o miminko, dítko je přeci náročné. To nepopírám, to skutečně je. Já si ale přesto připadám jako na neustále trvající dovolené. I přestože někdy spím jen 3 hodiny, cítím se odpočatá. A proč?

Proč jsem vyhrála cenu nejhorší matka roku

6. října 2017 v 7:14
Na článek mě přivedla padesátka, která se v jednom komentáři zmínila o kojení. A já už nekojím, z vlastní vůle. Většina matek, které se to dozví, povytáhne obočí a v duchu mě určitě odsoudí. Samozřejmě se vyptávají proč a že jsem to měla ještě zkusit, ale mé důvody v podstatě nechápou, protože přece kojení je to nejlepší, co svému dítku můžete dát.

Šakalík

28. srpna 2017 v 13:46
K napsání článků mě opět někdo pobídl, tentokrát Baruschka, tímto jí děkuji za moc pěkný email:-)

Nějakou dobu jsem tu nepřidala článek jednoduše proto, že z 2 v 1 se stal 1 + 1 a teď máme doma malého Šakalíka.
 
 

Reklama