Koupili jsme dům

Nejen o šatně

18. dubna 2018 v 23:59
Mým třetím nejoblíbenějším místem v domě je šatna. První je zahrada, druhá je kuchyň. Sice v šatně trávím nejméně času, ale jsem z ní nadšená, protože jsem šatnu vždycky chtěla. Pro mě je to lepší než skříně. Je pravda, že jsem si naivně myslela, že s šatnou vyřeším věčnou otázku kam se všemi věcmi (protože v šatně máme nejen oblečení ale i ručníky, povlečení atd.). Nestalo se tak. Začíná být malá a je to moje vina. Ale hezky postupně. Nejprve vám popíšu, jak jsme si šatnu vytvořili.

Kuchyně, kukuřice

4. dubna 2018 v 14:22
Slibovala jsem článek o tom, jak pokračujeme s rekonstrukcí a tak plní své sliby, přestože bych si raději na chvilku zdřímla, když už Šakalíček usnul. Ale jak jsem tak přemýšlela, o které části domu budu psát, vzpomněla jsem si na krásnou dobu, kdy jsem nádobí myla ve vaně a ve starém stolu jsem měla indukční desku. V takových chvílich oceníte manžela elektrikáře, který dokáže zapojit prozatím indukčku někam a pak ji zase přepojit jinam, následně ji zapojit do nových rozvodů a podobně. Ano, dneska budu psát o kuchyni.

Jako u Hitchcocka

6. listopadu 2017 v 22:17
Určitě znáte Hitchcockův film Okno do dvora a hlavního hrdinu, který sleduje sousedy z protějších bytů. Asi jsem se ocitla v takovém filmu. Ale já nikoho nešpehuji, nýbrž jsem špehována!

Jak nám tekla voda a jiné srandy

19. června 2016 v 9:07


Ne z těch trubek, co jsme svařovali posledně ale z kohoutku. Samozřejmě z "prozatím" baterie, ale teče a je to super. Vím jistě, že jsem to vyfotila, ale fotku nemůžu najít. A není to to jediné, co po stěhování najít nemůžu, přestože jsem si jistá, že jsem to balila. Věřím, že to někde najdu za pár let až už to nebudu potřebovat.

Jak jsme se stěhovali (téma týdne "Minulé životy")

25. května 2016 v 22:43
Nedávno jsem s nadšením psala, jak jsme si natahali nové vodovodní trubky v našem domě. Týden na to jsem chtěla zveřejnit článek o tom, jak je voda hotová a jak je úžasný pocit ji vidět téct z kohoutku, když jste přiložili ruku k dílu. Už je to přes měsíc a článek nevznikl, za to se toho tolik událo, velký kus práce je hotov, ani nevím, kdy o tom všem stihnu napsat.
Ale podělím se s vámi alespoň o zážitek ze stěhování. Napadlo mě to, když jsem viděla téma týdne.

Jak jsme "dělali vodu"

10. dubna 2016 v 12:15
Nedávno jsme koupili dům. Byl to náš sen již několik let. Hledali jsme ten správný dům asi půl roku a jednoho ne krásného ale deštivého a chladného dne jsme ho objevili.

Pamatujete si na film s Tomem Hanksem a Shelley Long Dům za všechny peníze? Ne, nebojte, takhle ten náš nevypadá, ale je starý přes 40 let čili je tam nutná rekonstrukce. Chce to nová okna, nové vodovodní trubky, nové topení, podlahy, elektřinu atd. Jsme nadšenci, práce všeho druhu nás baví, takže jsme se do toho pustili.
 
 

Reklama