Novoroční předsevzetí

30. prosince 2015 v 21:10 |  Téma týdne
Předsevzetí. Nebudu si říkat, co v roce 2016 musím nebo bych měla dělat. Řekněme si to upřímně - zcela přestat kouřit stejně nechci, zhubnout vlastně nepotřebuji, i když jsem a budu neustále nespokojená se svou postavou a vážně nemůžu za to, že zapomínám zalévat květiny. Možná si však řeknu, co bych už dělat neměla.Napadá mě:

Nejíst večer čokoládu.

Ne, to je blbost, čokoládu mám ráda a nejím ji tak často.

Nepít tolik kávy.

Hm, to fakt nejde, kávy se nevzdám!

A teď trochu seriózně. Tohle bych vážně už dělat neměla:

1. Nezvedat služební telefon po čtvrté hodině odpolední. Když volá někdo v tuto dobu, nikdy to není dobrá zpráva, vždycky je to průšvih a obvykle se řeší až do následujícího dne. Tak proč si kazit odpoledne?

2. Chvíli počkat. Určitě to znáte. Objeví se problém a vy ho začnete okamžitě řešit. Někdy se ale stane, že se k řešení nedostanete a ten problém se vyřeší sám nebo to vyšumí nebo to někdo vymyslí za vás. Všimli jste si toho někdy? Občas je lepší počkat.

3. Nedívat se v noci sama na horory. Nejenže pak běžím z obýváku do postele doufaje, že mě nic nechytne za nohu, navíc následující dny nemůžu v noci zamhouřit oko.

4. Nedívat se každý den na Simpsony. Ještě jeden rok a budu taky žlutá.

5. Nechodit do obchodu (= značně to omezit). Vážně, z těch tlačících se lidí, front a šťouchání košíky dostanu brzo vyrážku.

6. Neparkovat tam, kde to neumím. Ani to nezkoušet. Raději si zajet dál. Další rozbité světlo nebo ulomené zrcátko platit nechci.

7. Nerozčilovat se. Tak to nepůjde. V pondělí přijdu do práce a v úterý jsem naštvaná. Pravděpodobně dostanu ve 40 infarkt.

A teď už jen zbývá seznam dodržet. Jak se tak na to dívám, nebude to snadné.

Připíšu si dole poznámku: ještě to promyslet, popřípadě vyhodit do koše.

Přeji veselého Silvestra a rok 2016 takový, jaký ho chcete mít:-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 The Silent Brother The Silent Brother | E-mail | Web | 30. prosince 2015 v 23:30 | Reagovat

Milá Klávesničko,

máš vskutku pěkná předsevzetí. Doufám, že se ti podaří nějaké splnit, i když jsou těžká. Věřím, že si s nimi poradíš a za rok nám povíš, které z nich si dodržela, které dělali problémy. :-D

Každopádně děkuji ti za rok 2015, za ty návštěvy, komentáře na mém blogu. Dále za všechny různé reakce. Vážně mi tím i zvedáš chuť ke psaní. Děkuji za to, že tu na blog.cz jsi. Doufám, že i ty roky další, tady s námi budeš. Přeji pěkný Nový rok 2016 - oslav to pořádně. :-)

Dodatek k reakci na jiném blogu: Ano čtu Bibli. Myslím, že není na tom nic, za co bych se měl stydět. Ono tam najdeš mnohá moudra, ale to už znáš nejspíš z mého blogu. ;-)

2 klavesnicetuka klavesnicetuka | 31. prosince 2015 v 5:57 | Reagovat

[1]: Silent Brother, moc děkuji za komentář a pravidelné návštěvy:-) Jsem ráda, že Ti zvedám chuť ke psaní, měl bys psát víc a víc, moc ráda čtu tvé články:-)

K dodatku: Vůbec jsem to nemyslela tak, že by ses měl stydět, ba naopak.

3 Zuzana Zuzana | 17. ledna 2016 v 21:41 | Reagovat

Pobavilo. :-D
Spoustu situací znám a musím říct, že postřeh, "brzo budu žlutá" byl skvělý.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama