Posilování pomocí kabelky

24. listopadu 2015 v 17:44 |  Svět, do kterého jsem se narodila, už neexistuje
Nedávno jsem byla v obchodním centru. Nejsem si jistá, jestli se tomu tak říká, já tomu tak říkam. Prostě jsem byla v té velké budově se spousty obchodů, stánků, fast foodů a lidí, kteří se hemží sem tam a nedívají se před sebe ani pod nohy. Všimla jsem si zvláštní (nebo zajímavé?) věci - dívky, ženy, malé holky nosí v jedné ruce kabelku a v druhé kelímek s něčím (tipuji kávou) nebo termosku s něčím. Zaujalo mě, jak kabelku nosí - zavěšenou na zdvižené horní končetině, přesněji pověšenou na předklotí.


Takové nošení kabelky jsem poprvé viděla před několika lety v Pařiži - v jedné ruce kabelka, v druhé ruce ne kelímek ale cigareta. Tenkrát jsem si říkala: "Páni, z toho by mě bolela ruka!"
Dnes to vidím u nás a říkám si: "Páni, z toho by mě bolela ruka!"
Pak mě napadlo, že je to možná nový způsob posilování. Jeden den zavěsíš kabelku na levou ruku a další den na pravou. Za několik týdnů určitě uvidíš výsledky a ještě neutratíš ani korunu za posilovnu.

Obdivuji všechny, kteří tohle zvládnou. Moje kabelka je obvykle hrozně těžká. Mám problém ji mít delší dobu na rameni. Asi je to tím, že vždycky tahám "pár" věcí navíc pro strýčka příhodu - co kdyby pršelo, co kdyby mě začalo bolet v krku, co kdybych potřebovala celé balení kapesníků… Ale termosku s kávou nebo s čajem tam zatím nemám. Co kdybych náhle dostala takovou chuť na kávu nebo na čaj nebo na minerálku nebo na něco ostřejšího? Takovou chuť, že bych nevydržela tu dobu, co nakoupím mléko, brambory a máslo, a dostanu se domů. Nebo se v druhé ruce nosí kelímek či termoska na vyvážení rovnováhy? Možná to celé má zcela jiný význam a já na něj buď nepřišla nebo jsem ho nepochopila.

Svět, do kterého jsem se narodila, již neexistuje. Když jsem byla malá holka, moje maminka nosila kabelku zavěšenou na rameni a nepotřebovala kelímek kávy, aby zvládla nákup.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 František František | E-mail | Web | 24. listopadu 2015 v 22:10 | Reagovat

S tou termoskou na kafe to není špatný nápad. Po mých zkušenostech s kocourem hašišákem Felixem :-)

2 klavesnicetuka klavesnicetuka | 25. listopadu 2015 v 19:41 | Reagovat

To je fakt, Vám by se hodila:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama